WWGC 2023 - завершення Чемпіонату

15 липня закінчився 12-й Чемпіонат Світу серед жінок у класах планерів: Club, St, 18m, - який проводився на аеродромі Soria-Garray в Іспанії.

Статистика.

47 спортсменок із 14 країн взяли участь у змаганнях.

Висота аеродрому 1000 м MSL.
Максимальне перевищення місцевості, де проходили маршрути – 2000 м MSL, хоча найчастіше на маршрутах перевищення становило 1100 – 1200 м MSL.

Розіграно по 10 вправ у стандартному та 18м класах, 8 – у клубному.

Маршрути. Максимальний маршрут на чемпіонаті, 511 км у 18м класі, пройшли лише 3 учасниці. Довжина інших маршрутів у цьому класі становила від 300 до 448 км. У стандартному – переважно від 300 до 380 км, у клубному – від 220 до 300 км.

Швидкість.
Максимальну швидкість на змаганнях - 142,68 км/год на дистанції 381 км показала в останній вправі в 18м класі, 14 липня, француженка Anne Ducarouge (символічний подарунок на день національного свята!).

Країни – переможці.
Команди Чехії та Франції зайняли майже весь п'єдестал у 3-х класах: у чешок – два перші місця у 18м та St класах та друге у Club, у француженок – перше місце у Club, другі та треті місця у 18м та St. Злагоджені, грамотні дії при польотах у групі привели команди цих країн до успіху. Лише одне третє місце у Club класі посіла німецька спортсменка.

Чемпіонки.
18м - Alena Netusilova (Czech Republic)
St – Barbora Moravcova (Czech Republic)
Club – Louise Rodriguez (France)

Планера.
18м клас: JS3 (всі три призери), AS 33 Es, ASG 29 та один Ventus 2cxM;
St клас: LS 8, Discus 2a та один Discus 2cFES;
Club клас: LS 7, LS 4, ASW 20, Discus a – це планери, на яких літала перша десятка учасниць. Загалом у класі було 8 типів планерів.

Наша команда.
Українська команда у складі пілота Олени Якимчук, капітана команди Антона Вороніна і помічника Андрія Логвинчука (усі - планеристи Центрального аероклубу ТСО України ім.О.К.Антонова) була підтримана міжнародною планерною спільнотою та організаторами Чемпіонату.
Незважаючи на це, на долю Олени і всієї команди припало на цих змаганнях багато випробувань. Тип планера, прилади, радіозв'язок, умови польотів у гірській місцевості, погана погода у дні тренувань, польоти кілька днів у безхмарному небі поодинці у спеку, невдала посадка на кам'янистий майданчик серед пагорбів і внаслідок цього неучасть у трьох останніх вправах – все це не дозволило Олені посісти гідне місце в чемпіонаті. Але набутий планерний досвід попри все став визначним – було багато позитивних моментів під час вправ, можливостей спробувати та дізнатись про щось нове, краще познайомитись із підходами і роботою інших команд-учасниць і встановити багато нових знайомств.
Її найкраще місце у другій вправі - 7-ме, з 19 учасниць у Club класі.
Наша команда щиро дякує усім, хто допомагав, підтримував і вболівав!

Всім тим, хто хоче навчатися, щоб показувати добрі результати на змаганнях, пропонуєм проаналізувати барограми польотів найкращих учасниць цих змагань. Вони багато чому навчать.
https://www.soaringspot.com/en_gb/12th-fai-womens-world-gliding-championship-garray-2023/results

Українська команда  з начальником льотної служби аеродрому Sebastian Popa

Капітан англійської команди Werner Stroud та капітан української команди Антон Воронін