Главная Про планеризм Видатні пілоти-планеристи України

Євген Гаврилович Руденський

Якщо згадувати людей, які вплинули на розвиток планерного спорту в 70-80-х роках в Україні, а через своїх учнів і на наступні роки, то не можна не розповісти про Євгена Гавриловича Руденського.
Майстер спорту міжнародного класу з планерного спорту. Срібний призер чемпіонату світу 1972 року. Триразовий абсолютний чемпіон СРСР. Неодноразовий рекордсмен СРСР. Багаторазовий чемпіон України.
Народився він 22.08.1942 р. у м. П'ятигорськ Ставропольського краю. Почав літати на планері 1957 року в аероклубі міста Єсентуки. Першим успіхом стало 3-е місце у командному заліку у багатоборстві на 1-му чемпіонаті РРФСР у 1961 році. Після вступу до Харківського авіаційного інституту спортивне вдосконалення продовжив у Харківському аероклубі, а потім, після переведення до Київського інституту інженерів цивільної авіації (зараз – НАУ), – у Київському аероклубі.

Докладніше

Віктор Володимирович Гончаренко

Мастер планерного спорта, неоднократный чемпион и рекордсмен Советского Союза Виктор Гончаренко — человек твердой воли, огромной напористости, влюблённый в планеризм - самый тонкий и острый вид воздушного спорта, — готовый сражаться с каждым, кто мешает его развитию, его расцвету.

Олег Константинович Антонов

21 листопада 2021 року виповнилося 100 років від дня народження Віктора Володимировича Гончаренка. Мабуть кожен планерист знає це ім'я, бо щойно новачок приходив на аеродром, йому одразу казали, що він має прочитати книгу Гончаренко «Техника и тактика парящих полетов». Ця книга написана натхненно, зі знанням справи, багато ілюстрована. А головне – цікаво! Його життя було вщент наповнене творчістю: співак, журналіст і письменник. І, звичайно ж, планерист...

Докладніше

Главная Про планеризм Видатні пілоти-планеристи України