Наш льотний сезон 2023 в Литві

Закінчення планерного змагального сезону у Литві збіглося з Днем Незалежності України. 24 серпня на аеродромі Акмяне, де з 19 по 26 серпня проводилися традиційні змагання на Кубок Жемайтії, було урочисто піднято Український прапор та виконано гімн України.
З п'яти планерних клубів, розташованих у Жемайтії (район на північному заході Литви), у цих змаганнях брали участь спортсмени чотирьох клубів, а переможцем став Gintas Zubė, представник одного з них – Клайпедського планерного клубу. Загалом у Кубку взяли участь 22 спортсмени з восьми планерних клубів Литви, один спортсмен – з Латвії та один – з України.

Багато українських планеристів у 2023 році літали за кордоном, але брали участь у змаганнях лише два спортсмени ЦАК: Олена Якимчук – у 12-му чемпіонаті світу серед жінок в Іспанії, та Роман Єрмаков – у 4-х планерних змаганнях у Литві. На планері Янтар-стандарт-3 Роман брав участь у змаганнях на 4-х литовських летовищах.

На зльоті Роман Єрмаков, аеродром Акмяне

Інформація про участь у Кубку Балтики на аеродромі Поцюнай була розміщена на нашому сайті 24 червня, про участь у змаганнях на Кубок імені З.Бразаускаса на аеродромі Палукніс/Вільнюс – 12 липня.

Інші 2 заходи:
- чемпіонат Литви у клубному класі планерів, аеродром Тельшяй, 29.07-13.08
https://www.soaringspot.com/en_gb/2023-m-lietuvos-klubines-klases-cempionatas/
- змагання на Кубок Жемайтії 2023, 19-27.08
https://www.soaringspot.com/en_gb/zemaitijos-taure-2023-akmene-2023/

У першу декаду серпня погоди не було, і незважаючи на те, що чемпіонат Литви в клубному класі планерів тривав 2 тижні, було розіграно лише 6 вправ. Чемпіоном Литви у клубному класі планерів став Дарюс Ляугаудас.
Основним підсумком участі у цих заходах для Романа стало, звичайно, підвищення його спортивної майстерності та набуття досвіду участі у змаганнях із більшістю найсильніших литовських спортсменів. У планерному рейтингу ФАІ Литва посідає 8 місце з 39 країн.
У Литві Роман виконав нормативи на присвоєння звання Кандидат у майстри спорту України:
швидкісний – 5 липня на змаганнях на Кубок імені З.Бразаускаса – 72,45 км/год на дистанції 266 км;
дистанційний – 12 серпня на чемпіонаті Литви у клубному класі планерів – 301,47 км.
Вітаємо, Романе!
24 серпня Роман показав свій найкращий результат у цьогорічних змаганнях, посівши 6-е місце з 22-х учасників, у шостій вправі в Кубку Жемайтії.


Помічниками Романа в Акмяне були незмінний капітан команди – Віталій Муравицький та Володимир Дяченко.

Дякуємо нашим литовським друзям, які завжди йдуть назустріч нашим планеристам та готові допомогти!
Як і раніше, у Литві наші планеристи можуть отримати перевірки для продовження посвідчень пілота планера.
Наша дружба та їх підтримка лише міцнішають!

Тельшяй, Фінішує Роман Єрмаков

Аеродром Тельшяй, підготовка до польотів

Підготовка до польоту за вправою змагань

Заключна вечірка, Акмяне