Кубок Зенона Бразаускаса, Литва

Закінчилися треті цьогорічні планерні змагання у Литві, вони проходили на аеродромі Палукніс Вільнюського аероклубу з 29.06 по 06.07.
Результати публікувалися на сайті:
https://www.soaringspot.com/en_gb/2023-m-zenono-brazausko-taure-paluknys-2023/.
Це були змагання на Кубок імені відомого литовського планериста Зенонаса Бразаускаса, тренера, інструктора, чемпіона та рекордсмена. Змагання проходили у класах Ретро та Спортивному. У Спортивному класі брали участь 26 планеристів: відомих, досвідчених литовських спортсменів та новачків. Серед учасників був і Роман Єрмаков, спортсмен Центрального аероклубу ТСО України ім.О.К.Антонова. Шість вправ розіграно на змаганнях. Маршрути від 200 до 300 км.

Роман Єрмаков та Віталій Муравицький

Район польотів із півночі практично закритий аеропортами Вільнюса та Каунаса, а з півдня – кордоном із Білоруссю. Сам аеродром Палукніс розташований поряд з CTR Вільнюського аеропорту. Таке розташування аеродрому та погода давали можливість літати недалеко і лише на захід. Усі вправи були швидкісними, у яких «точкові» поворотні пункти замінено районами. І хоча такий вид вправ був придуманий для днів з не дуже добрими погодними умовами, але він став чудовою заміною класичним, гоночним маршрутам, коли у змаганнях беруть участь спортсмени з різним спортивним досвідом. Вправа дозволяє новачкам пройти менший маршрут, без посадки поза аеродромом, а досвідченим пілотам – виявити свою майстерність, пролетівши велику дистанцію та показавши велику швидкість. Для того, щоб якнайбільше планеристів могло взяти участь у змаганнях, у Литві, як і в багатьох країнах, організовують короткі змагання – 8-9 днів. Лише 5 робочих днів спортсмен витрачає на участь у змаганнях, у рік проходить багато змагальних маршрутів, які набагато ефективніші за прості, тренувальні.
Найкраще місце у Романа Єрмакова – 12-те в останній, шостій вправі. І це безперечно – успіх. Вітаємо, Романе! 266 пройдених цього дня кілометрів пішли до твоєї скарбнички маршрутів. А досвід польотів із відомими литовськими планеристами – неоціненний!
Участь спортсмена в планерних змаганнях, як у жодному іншому авіаційному виді спорту, має бути підтримана командою помічників. І на прагнення Романа брати участь у змаганнях відгукнулися спортсмени ЦАК. Насамперед хочеться відзначити Віталія Муравицького, який допомагав Роману у двох змаганнях у Литві. Віталій, хоч сам ще не брав участі у великих планерних змаганнях, став надійним та відповідальним капітаном команди та помічником.
У литовських планеристів нам багато чого варто повчитися. На сайті чемпіонату Литви у відкритому класі (червень 2023 р.) можна побачити, скільки нових, сучасних планерів мають планеристи Литви, здебільшого у приватній власності.
https://www.soaringspot.com/de/lietuvos-mix-sklandymo-cempionatas-birzai-2023/
Дякуємо Далі Вайнене, начальнику Вільнюського аероклубу, Лінасу Межлайскісу, президенту Федерації планерного спорту Литви, та всім-всім нашим литовським друзям!

Перед врученням нагород

Разом із Далею Вайнене Подарунок Лінасу Межлайскісу