30-та Генеральна конференція Європейського союзу планеристів (EGU).

25 лютого 2023 року в м. Осло (Норвегія) відбулася 30-та Генеральна конференція Європейського союзу планеристів (EGU). Наша країна, як і деякі інші європейські країни, не є членами EGU. Але питання, поставлені на цій конференції, стосуються всіх планеристів.

Основне питання було пов'язане з безпекою польотів в умовах збільшення кількості БПЛА, як ділити з ними повітряний простір, стати більш видимими один для одного, якими приладами (недорогими) мають бути оснащені планери та БПЛА для розпізнавання.

Також розглядалися питання, пов'язані з поділом повітряного простору, а саме з ТМА-зонами на аеродромах з невеликим повітряним рухом, з політикою управління безпекою: звіти про аварії, проблеми усунення ризиків, пов'язаних з різними етапами польоту (зліт, зіткнення в повітрі, зіткнення із землею, посадка на майданчик тощо). Адже нещасні випадки призводять до погіршення репутації нашого виду спорту.

Порушувалися питання електричних пристроїв для запуску планерів, а також проблеми, пов'язані зі збільшенням кількості жінок-планеристок та, звичайно, питання щодо нових правил підготовки планеристів:Part SFCL. Організатори конференції попросили усі європейські планерні федерації розмістити інформацію про конференцію на своїх сайтах та запросили до співпраці.

Повний текст документа тут >>