Завершився 37-й Чемпіонат світу з планерного спорту в Австралії

16 грудня закінчився 37-й чемпіонат світу з планерного спорту в Австралії, який проводився на аеродромі Нарромін, неподалік Сіднея з 02 по 16 грудня. 78 пілотів із 21 країни взяли участь у Чемпіонаті у класах: п'ятнадцятиметровому (15м), стандартному (St) та клубному (Club) класах планерів.
З ініціативи та допомоги планеристів Центрального аероклубу ТСО України ім.О.К.Антонова (ЦАК), у чемпіонаті у класі планерів Club взяв участь Ігор Гапанович, інструктор-планерист ЦАК, заслужений майстер спорту України. Допомогло і Міністерство молоді та спорту України. Але без активної діяльності у підготовці до чемпіонату капітана команди Олега Чорнобривцева участь у змаганнях навряд чи могла відбутися. Олег опікувався візами в Австралію, квитками на літак, проживанням, харчуванням, комунікацією з організаторами чемпіонату, орендою планера, активною працював на аеродромі. Два члени команди, включаючи пілота – це дуже мало, як мінімум, має бути троє. Добре, що Ігор лише один раз приземлився на майданчик поза аеродромом. В евакуації планера та інших питаннях допомагав господар планера, Peter Gray.
Практично всі учасники змагань орендували планери. Після двохх тренувальних польотів та урочистого відкриття розпочалися змагання. Склад учасників був дуже сильним. Відомі планеристи – багаторазові переможці чемпіонатів світу та Європи, літали на планерах із закрилками ASW20 та LS3. Ігор посів 21-е місце із 30 пілотів у класі планерів Club. Впродовж десяти змагальних днів в класі Club виконувались маршрути від 300 до 470 км. Найкращий результат Ігоря – 18-е місце у вправі.
Результати планеристів залежать не лише від рівня їх підготовки, а й від техніки, як у будь-якому технічному виді спорту. З огляду на те, що Ігор не літав на планері з 2021 року, і планер був недостатньо підходящим до цього класу - результат цілком нормальний. Кращого очікувати було важко…
На кожних змаганнях передусім планерист репрезентує свою країну, а для України важливо показати, що ми не склали руки, а боремося за нашу країну, за її імідж, у нашому випадку у світовій планерній спільноті.
Як розповів капітан команди Олег Чорнобривцев, на урочистій частині відкриття змагань, окремою нотою прозвучали слова до нашої команди:
"Всі ви знаєте, як зараз Україна важко та героїчно захищається від російської агресії, тому нам ще більше приємно вітати українську команду на 37-м чемпіонаті. Трибуни привітали нас стоячі».
Дякуємо, Ігорю, Олегу та планеристам ЦАК за вашу роботу на благо України!

2023.12.16 - завершення змагань. З власником планера

Моменти змагань. Перед стартом

WGC2023 - 03/12/23 - 16/12/23

На перший день змагань  було призначено маршрут 437.41 км(гонка)

Результати вправи тут -  https://www.soaringspot.com/en_gb/37th-fai-world-gliding-championships-narromine-2023/results/club/task-1-on-2023-12-03/daily

Подальший хід змагань можна дивитись тут >>

Докладніше

37-й Чемпіонат світу, класи планерів 15 m, St, Club.

Сьогодні, 02 грудня, в Австралії відкрився 37-й чемпіонат світу з планерного спорту в класах планерів 15m, St, Club.

У клубному класі планерів бере участь Ігор Гапанович. Його суперниками будуть 29 учасників, серед них багато відомих планеристів. Ігор на тренуваннях злітав 2 маршрути.

Завтра, 3 грудня, перший день змагання. Враховуємо 9 годин різниці у часі. І чекаємо на результати у першій половині дня. Удачі Ігореві Гапановичу, Олегу Чорнобривцеву та всім нам!

Як розповів капітан команди Олег Чорнобривцев, на урочистій частині відкриття змагань, окремою нотою прозвучали слова до нашої команди:
"Всі ви знаєте як зараз Україна важко та героїчно захищається від російської агресії, тому там ще більше приємно вітати українську команду на 37 чемпіонаті».
Стадіон вітав нас стоячи і дуже голосно.


Результати вправ та польтні завдання дивитись тут(клубний клас) - https://www.soaringspot.com/en_gb/37th-fai-world-gliding-championships-narromine-2023/results


Тренувальні дні

Планер Discus b, на якому виступає Ігор Гапанович.

Новий розділ на нашому сайті

На нашому сайті новий розділ  - "Видатні пілоти-планеристи України"

Маємо надію  постійно доповнювати та розширювати цей розділ.

1 листопада 1923 року - розпочався відлік історії планеризму в Україні

1 листопада 1923 року розпочався відлік історії планеризму в Україні. Саме в цей день розпочалися перші планерні випробування на горі Узун-Сирт біля селища Коктебель в Криму, які в подальшому стали називати зльотами. На них встановлювались нові рекорди безмоторних польотів, з’являлись нові імена.

Товариство сприяння обороні завжди було основним фундатором планерного спорту. Чемпіонати з планерного спорту, які є невід’ємною складовою спортивного життя, в Україні були започатковані ще на початку 50-х років і проводяться на аеродромах та злітно-посадкових майданчиках авіаційних організацій нашого Товариства «Бузова», «Воронів» та «Сутиски». Ми пишаємося нашими видатними спортсменами-планеристами. Насамперед, це заслужені майстри спорту України Ольга Клєпікова, В’ячеслав Єфименко, Михайло Веретенников, Ігор Гапанович, майстри спорту України міжнародного класу Євген Руденський, Володимир Шевченко, Михайло Десятов, Олег Михайленко, Валентина Євдокименко і Микола Ковальчук. Практично все своє життя присвятила цьому виду спорту заступниця начальника управління авіації та авіаційних видів спорту ТСО України, Заслужений майстер спорту, двократна абсолютна чемпіонка Європи Валентина Топорова.

Планеристи Товариства не припинили свою діяльність і під час широкомасштабної війни, розв’язаної проти нас московськими агресорами. Збірна команда України, до складу якої увійшли Валентина Топорова і Олена Якимчук, у серпні успішно виступила на XI-му чемпіонаті світу з планерного спорту серед жінок у Великій Британії. Гідно представлений був вітчизняний планерний спорт і на IV-му чемпіонаті світу з планерного спорту в Литовській Республіці. В червні 2023 у Литві відбувся VII Кубок країн Балтійського моря з планерного спорту, де Україну представляв Роман Єрмаков - планерист ЦАК ТСО України імені О.К. Антонова. Успішно виступив він і в змаганнях на Кубок імені Зенона Бразаускаса. Олена Якимчук посіла 17 місце у багатоборстві на ХІІ чемпіонаті світу серед жінок в Іспанії. Більше десяти спортсменів ЦАК та Вінницького АСК виконали польоти на перевірку техніки пілотування у Литві, Іспанії та Франції. Наразі наші планеристи готуються до 37 чемпіонату світу в Австралії. Вітаємо крилатих спортсменів Товариства сприяння обороні України з видатним ювілеєм, впевнені, що прийде той час, коли небо України перестане нести загрозу для людей і буде належати тільки українцям – крилатим захисникам, цивільній авіації та спортсменам-авіаторам!

Товариство сприяння обороні України

Наш льотний сезон 2023 в Литві

Закінчення планерного змагального сезону у Литві збіглося з Днем Незалежності України. 24 серпня на аеродромі Акмяне, де з 19 по 26 серпня проводилися традиційні змагання на Кубок Жемайтії, було урочисто піднято Український прапор та виконано гімн України.
З п'яти планерних клубів, розташованих у Жемайтії (район на північному заході Литви), у цих змаганнях брали участь спортсмени чотирьох клубів, а переможцем став Gintas Zubė, представник одного з них – Клайпедського планерного клубу. Загалом у Кубку взяли участь 22 спортсмени з восьми планерних клубів Литви, один спортсмен – з Латвії та один – з України.

Багато українських планеристів у 2023 році літали за кордоном, але брали участь у змаганнях лише два спортсмени ЦАК: Олена Якимчук – у 12-му чемпіонаті світу серед жінок в Іспанії, та Роман Єрмаков – у 4-х планерних змаганнях у Литві. На планері Янтар-стандарт-3 Роман брав участь у змаганнях на 4-х литовських летовищах.

На зльоті Роман Єрмаков, аеродром Акмяне

Інформація про участь у Кубку Балтики на аеродромі Поцюнай була розміщена на нашому сайті 24 червня, про участь у змаганнях на Кубок імені З.Бразаускаса на аеродромі Палукніс/Вільнюс – 12 липня.

Докладніше